Zabiegi kosmetyczne

Kwas migdałowy w regeneracji skóry

Kwas migdałowy jest produktem kosmetycznym wytwarzanym z gorzkich migdałów. Tym, co czyni go wyjątkowym, jest to, że nie jest podobny do innych kwasów AHA, takich jak kwas glikolowy czy mlekowy, ponieważ jest łatwiejszy w zastosowaniu. Ma większe cząsteczki niż niektóre inne AHA, co sprawia, że ​​jest łagodniejszy i rzadziej powoduje jakiekolwiek przebarwienia pozapalne. Sprawdźmy zatem jak działa kwas migdałowy.

Kwas migdałowy działa cuda poprzez eksfoliację, czyli złuszczanie. Podobnie jak inne kwasy AHA, kwas migdałowy działa jak środek złuszczający, który rozpuszcza komórki skóry podczas leczenia nieregularnych pigmentacji skóry, trądziku oraz drobnych linii mimicznych i zmarszczek. Często zauważa się również, że ponieważ ma duże cząsteczki, stanowi łagodniejszy złuszczający środek chemiczny niż na przykład kwasu glikolowy. Obecnie znajduje on dość szerokie zastosowanie w wielu różnych zabiegach kosmetycznych.

Kwas migdałowy w zastosowaniach kosmetycznych

Kwas migdałowy jest alfa-hydroksykwasem pochodzącym z gorzkich migdałów. Warto zauważyć, że kwas migdałowy najczęściej stosowany jest przy rozwiązywaniu trzech kluczowych problemów dermatologicznych:

Zmarszczki i drobne linie

Kwas migdałowy jest składnikiem przeciwstarzeniowym, który wykorzystuje się w różnych zabiegach pielęgnacji skóry. Działa w celu przyspieszenia odnowy komórek poprzez rozpuszczenie maleńkich wiązań, które utrzymują komórki skóry razem, pomagając usunąć martwy naskórek na powierzchni skóry. miany które likwiduje, mogą być przyczyną matowej cery i cienkich linii mimicznych. Wzmacnia również kolagen, jeden z elementów budulcowych struktury skóry, który nadaje jej młodzieńczej jędrności.

Ten wyjątkowy rodzaj kwasu zapewnia zwiększone tempo złuszczania się i odbudowuje zewnętrzną warstwę skóry zwaną warstwą rogową naskórka. Cieńsza warstwa rogowa lepiej odbija światło i sprawia, że ​​skóra jest gładsza i bardziej młodzieńcza. Kwas migdałowy i inne alfa-hydroksykwasy ogólnie łagodzą wygląd drobnych linii i zmarszczek, a także poprawiają strukturę skóry.

Przebarwienia i przebarwienia

Malesma jest powszechną chorobą skóry, przy której na twarzy rozwija się pigmentacja od jasnobrązowej lub szarawej. Wykazano, że kwas migdałowy obniża melasę nawet o 50% w ciągu czterech tygodni, co skutkuje bardziej równomiernym kolorytem cery i przykładem jej doskonałości w korygowaniu odcieni skóry. Osoby z głęboko pigmentowaną skórą często mają problemy z używaniem alfa-hydroksykwasów z powodu podrażnienia, które powodują. To podrażnienie może stymulować komórki wytwarzające pigment do wytwarzania większej ilości melaniny, szczególnie w przypadku ciemniejszych karnacji. Wydaje się, że problem z kwasem migdałowym jest mniejszy niż z innymi alfa-hydroksykwasami. Ze względu na swoje delikatne właściwości jest bezpieczny również dla osób z trądzikiem różowatym.

Leczenie trądziku migdałowego

Przeciwbakteryjne właściwości kwasu migdałowego są niezwykle pomocne w leczeniu trądziku. Pomaga również regulować produkcję sebum, co z kolei zmniejsza występowanie wyprysków. Wykazano nawet, że przynosi korzyści osobom cierpiącym na trądzik torbielowaty. Niektórzy dermatolodzy łączą go z kwasem migdałowym, aby stosować go w leczeniu trądziku z dobrymi wynikami. Osoby cierpiące na trądzik mogą również uzyskać dobre wyniki w domu, stosując produkty zawierające kwas salicylowy i kwas migdałowy w niższych stężeniach.

Dodatkowe informacje o kwasie migdałowym

Długotrwałe stosowanie kwasu migdałowego jest bezpieczne dla skóry i przynosi korzyści odmładzające. Jeśli doświadczyłaś podrażnienia podczas innych zabiegów kwasowych, najlepszym rozwiązaniem jest właśnie ten rodzaj kwasu złuszczającego, ponieważ działania niepożądane są znacznie mniejsze.

Co więcej? Używanie go z niektórymi innymi substancjami złuszczającymi może zwiększyć zdolność migdałów do nadania blasku. Zostało to przebadane z innymi eksfoliatorami, takimi jak kwasy AHA, a niektóre produkty zawierają je w celu zwiększenia skuteczności terapii. Jednak im więcej złuszczaczy stosuje się, szczególnie w wyższych stężeniach, tym bardziej należy zachować większą ostrożność w celu ograniczenia ryzyka potencjalnego podrażnienia. Przekonana? Zwiększ blask swojej cery dzięki poniższym produktom do pielęgnacji skóry z kwasem migdałowym.

Dorota Kozicka

Recent Posts

Zmarszczki marionetki – przyczyny, leczenie i zapobieganie

Zmarszczki marionetki są częstą i naturalną oznaką starzenia, która pojawia się wokół ust i podbródka.…

2 lata ago

Kurze łapki – Jak zapobiegać i leczyć

Oczy odgrywają ważną rolę w prawie każdym wyrazie twarzy używanym do komunikacji. Nadmierne używanie mięśni…

3 lata ago

Masaż twarzy – Techniki i efekty

Zabieg masażu twarzy z pewnością każdemu może pomóc zrelaksować się po bardzo pracowitym tygodniu. Masaż…

3 lata ago

Zmarszczki palacza – Czym są i jak leczyć

Zmarszczki palacza to pionowe linie od górnych części ust do nosa. Również osoby niepalące mogą…

3 lata ago

Dieta przeciwzmarszczkowa dla pięknej skóry

Dieta przeciwzmarszczkowa to nic innego jak zapewnienie organizmowi odpowiednich składników odżywczych, które będą chronić skórę…

4 lata ago

Wypełnienie doliny łez – Na czym polega?

Obszar pod oczami jest powszechnie występującym problemem pielęgnacyjnym. Widoczne zmiany w tym obszarze są często…

4 lata ago