Olej jojoba na zmarszczki

olej jojoba na zmarszczki
Olej jojoba to doskonały produkt naturalny, który ogranicza procesy starzenia skóry

Olej jojoba jest powszechnie stosowany do pielęgnacji skóry twarzy, ale wielu z was nie zdaje sobie sprawy z tego, że szczególnie dobrze nadaje się do zwalczania zmarszczek. Ten artykuł podkreśla zalety, jakie może zapewnić olej jojoba na zmarszczki. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej…

Olej jojoba jest ekstrahowany z nasion wieloletniego krzewu o naukowej nazwie Simmondsia chinensis, która jest uprawiana w południowo-zachodnich Stanach Zjednoczonych. Zasadniczo jest to skroplona forma wosku roślinnego. W czystej postaci olej ten można zidentyfikować jako jasnozłoty gęsty płyn, który jest bezwonny. Olej jojoba jest dobry dla skóry, ponieważ jest bogatym źródłem witaminy E, witamin z grupy B, krzemionki, miedzi, cynku itp. Wszystkie te naturalne składniki są bardzo korzystne dla zdrowej skóry, a także ochrony przeciw procesom starzenia. Sprawdźmy zatem dlaczego warto stosować olej jojoba na zmarszczki.

Zalety oleju jojoba

Największą zaletą oleju jojoba jest to, że jego skład jest bardzo podobny do naturalnych olejków lub łoju skórnego wytwarzanego przez gruczoły łojowe, aby zachować miękkość i elastyczność skóry. Tak więc olej ten bardzo dobrze miesza się z sebum i wnika głębiej w pory skóry, aby skutecznie nawilżyć skórę. W ten sposób pomaga zachować wilgotność skóry i zachować jej właściwości w zakresie elastyczności. W miarę starzenia się produkcja sebum w organizmie maleje, a skóra wysycha. Zastosowany olej jojoba na zmarszczki działa jako suplement dla sebum i przywraca normalną równowagę olejową skóry oraz zapobiega jej wysuszeniu.
olej jojoba
Źródło: http://www.dbajowlosy.pl/

Ponieważ olej jojoba pomaga dostarczać skórze wymaganą ilość wilgoci i zapewnia jej dobre nawilżenie, zmarszczki stają się mniej widoczne. Omówiliśmy już, że jojoba zawiera dużą ilość witaminy E, która jest doskonałym przeciwutleniaczem. Właściwości przeciwutleniające oleju zapobiegają dalszym uszkodzeniom skóry w wyniku procesu starzenia. W ten sposób zmniejszają się szanse pojawienia się nowych nowych linii mimicznych, takich jak lwia zmarszczka. Ci, którzy mają skórę ze skłonnością do trądziku, mogą również używać tego oleju do walki ze zmarszczkami. Nie zatyka on bowiem porów skóry, a jego właściwości antybakteryjne zabijają bakterie powodujące trądzik. W ten sposób może również kontrolować erupcje trądzikowe.

Jak używać olejku jojoba na zmarszczki

Istnieje wiele różnych sposobów użycia oleju jojoba do zmniejszenia zmarszczek na twarzy. Można go także z powodzeniem łączyć z innymi olejkami roślinnymi, takimi jak np. olejek rycynowy. Kilka prostych metod omówiono poniżej:

Metoda nr 1

Potrzebujesz dodatkowego wysiłku, aby pozbyć się drobnych linii, które pojawiają się wokół oczu.

 • Weź małą miskę i włóż do niej 30 kropli oleju jojoba.
 • Następnie dodaj 10 kropli oleju glicerynowego, oleju lawendowego, oleju neroli i około 50 kropli oleju rycynowego.
 • Wymieszaj wszystkie te oleje używając wykałaczki.
 • Teraz weź jedną kroplę tej mieszanki olejów na lewy palec serdeczny i delikatnie masuj wokół oczu.
 • Tylko uważaj, aby olej nie dostał się do oczu.
 • Zastosuj kurację co noc przed pójściem spać.

Metoda nr 2

Kiedy masz do czynienia z problemem zmarszczek skóry twarzy, musisz użyć oleju jojoba jako środka nawilżającego skórę.
 • Umyj twarz letnią wodą i regularnym środkiem do mycia twarzy i osusz skórę.
 • Weź małą ilość oleju jojoba na wacik i nałóż go na twarz w postaci cienkiej warstwy.
 • Nie używaj zbyt dużej ilości oleju, aby twarz go nasyciła.
 • Jeśli czujesz, że na twarzy jest nadmierna ilość oleju, zastosuj suchą bawełnianą kulkę w celu usunięcia dodatkowego oleju.

Ponieważ jest łatwo wchłaniany przez skórę i nie pozostawia żadnych tłustych odczuć po zastosowaniu, można go używać jako codziennego kremu nawilżającego w ciągu dnia.

Metoda nr 3

Powinieneś użyć maski na twarz z olejem jojoba jako składnikiem, który zapewni trochę dodatkowego odżywienia starzejącej się skórze. Głównymi składnikami maski są:
 • kawałek świeżego ogórka o długości jednego cala,
 • pół szklanki świeżych winogron,
 • jedna łyżeczka miodu,
 • jedna łyżeczka oleju jojoba.
Umieść wszystkie te składniki w blenderze, aby uzyskać gładką, delikatną pastę. Nałóż pastę na twarz i szyję w postaci gęstej maski. Trzymaj ją na twarzy przez około 20 minut, a następnie zmyj letnią wodą. Zabieg ten warto stosować raz w tygodniu, aby odzyskać miękką gładką skórę.

Dlaczego olej jojoba na zmarszczki jest skuteczny?

Olej jojoba jest lepszy niż jakikolwiek inny produkt do pielęgnacji skóry przeciw zmarszczkom, ponieważ nie zawiera żadnych toksycznych substancji. Co najważniejsze, jest z natury hipoalergiczny i rzadko powoduje niepożądane reakcje skórne. Kupując olej jojoba na zmarszczki, musisz być jednak ostrożny. Przeczytaj uważnie etykietę i wybierz ten, który zawiera najczystszą i naturalną formę oleju.

Post Author: Dorota Kozicka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *