Technologia laserowego usuwanie zmarszczek już od dłuższego czasu towarzyszy medycynie estetycznej. Poprawa jędrności skóry, likwidacja przebarwień, spłycenie zmarszczek – dziś nie ma już większych przeciwwskazań, aby nowoczesne urządzenia pomagały nam zachować młody wygląd na dłużej.
Laserowe usuwanie zmarszczek daje widoczne efekty już po 1 wizycie.
W telegraficznym skrócie i nie zagłębiając się w tajniki nauki, można powiedzieć, że energię pochodzącą ze światłą laserowego ustawia się na odpowiednią moc i długość fali, by ta podgrzała lub nieco okaleczyła skórę. To powoduje intensywniejszą regenerację włókien kolagenowych i w efekcie prowadzi do jędrnej i naciągniętej skóry. Istnieje kilka rodzajów laserów do opóźniania procesów starzenia się skóry. Wybór musi być poparty analizą problemu: czy chcemy zlikwidować zmarszczki, ujędrnić skórę, czy może cierpimy z powodu przebarwień słonecznych.0
Metoda frakcyjna cieszy się największą popularnością wśród zabiegów terapii laserowej usuwanie zmarszczek. Odróżnia ją przede wszystkim to, że w tym przypadku wierzchnia warstwa skóry nie ulega całkowitemu zniszczeniu. Zamiast tego, tworzą się na jej powierzchni precyzyjnie rozmieszczone strefy. Wiązka energii lasera frakcyjnego co2 kierowana jest tylko do nich i dociera nie tylko do tkanki podskórnej, ale i głębiej, do skóry właściwej. Penetrację można przeprowadzić na dwa sposoby: poprzez podgrzanie tkanki w określonych obszarach, albo robiąc maleńkie otworki.
Laser frakcyjny tworzy w skórze mini-otwory, przez co tworzą się na niej mikroskopijne oparzenia. To pobudza skórę do regeneracji, a gdy oparzenia goją się, odbudowana zostaje właściwa struktura tkanki łącznej. Regeneracja postępuje szybko, ponieważ rany są niewielkie i dotyczą niewielkiej powierzchni. Rezultatem całego procesu jest większe napięcie skóry. Koszty takiej kuracji zaczynają się od około 800 zł. Najlepsze efekty daje seria 3 zabiegów, co 2-4 tygodnie.
Najpierw skóra zostaje nawilżona specjalną maścią oraz żelem, którego zadaniem jest ułatwienie „poślizgu” głowicy lasera w miejscach poddawanych kuracji. Gdy wiązka energii będzie tworzyć mikrouszkodzenia w skórze, odczuwalny będzie pewien dyskomfort, a bezpośrednio po zabiegu skóra będzie zaczerwieniona i przekrwiona. W niektórych przypadkach można zaobserwować też lekki obrzęk. Cały zabieg, począwszy od przygotowań zajmuje około 45 minut. Wszystkie skutki uboczne znikają po maksymalnie 3 dniach i naskórek zacznie się złuszczać.
Zabiegi mogą być przeprowadzane na szyi, dłoniach, twarzy, dekolcie, ramionach i brzuchu, zarówno u kobiet oraz mężczyzn.
Główną zaletą zabiegu laserowego jest to, że pobudza on skórę do samodzielnej, naturalnej regeneracji. Energia jest stymulantem, który powoduje odbudowę elastyny i włókien kolagenowych. Choć pierwsze efekty widoczne są już po kilku dniach, ich pełnię można zaobserwować po około 2-3 miesiącach. Trzeba również pamiętać, że po wyjściu od specjalisty skóra twarzy będzie zaczerwieniona i lekko obrzęknięta, dobrze jest więc zarezerwować sobie 2-3 dni wolnego na okres rekonwalescencyjny, by potem móc powrócić do codziennych zajęć.
Zmarszczki marionetki są częstą i naturalną oznaką starzenia, która pojawia się wokół ust i podbródka.…
Oczy odgrywają ważną rolę w prawie każdym wyrazie twarzy używanym do komunikacji. Nadmierne używanie mięśni…
Zabieg masażu twarzy z pewnością każdemu może pomóc zrelaksować się po bardzo pracowitym tygodniu. Masaż…
Zmarszczki palacza to pionowe linie od górnych części ust do nosa. Również osoby niepalące mogą…
Dieta przeciwzmarszczkowa to nic innego jak zapewnienie organizmowi odpowiednich składników odżywczych, które będą chronić skórę…
Obszar pod oczami jest powszechnie występującym problemem pielęgnacyjnym. Widoczne zmiany w tym obszarze są często…