Categories: Zabiegi kosmetyczne

Laserowe usuwanie zmarszczek

Laserowe usuwanie zmarszczek to coraz bardziej popularne zabiegi medycyny estetycznej

Laserowe usuwanie zmarszczek to coraz częściej wykonywane w Polsce zabiegi. Warto się im nieco przyjrzeć i poznać najważniejsze zasady i przeprowadzania.

Technologia laserowego usuwanie zmarszczek już od dłuższego czasu towarzyszy medycynie estetycznej. Poprawa jędrności skóry, likwidacja przebarwień, spłycenie zmarszczek – dziś nie ma już większych przeciwwskazań, aby nowoczesne urządzenia pomagały nam zachować młody wygląd na dłużej.

Laserowe odmładzanie

Laserowe usuwanie zmarszczek daje widoczne efekty już po 1 wizycie.

W telegraficznym skrócie i nie zagłębiając się w tajniki nauki, można powiedzieć, że energię pochodzącą ze światłą laserowego ustawia się na odpowiednią moc i długość fali, by ta podgrzała lub nieco okaleczyła skórę. To powoduje intensywniejszą regenerację włókien kolagenowych i w efekcie prowadzi do jędrnej i naciągniętej skóry. Istnieje kilka rodzajów laserów do opóźniania procesów starzenia się skóry. Wybór musi być poparty analizą problemu: czy chcemy zlikwidować zmarszczki, ujędrnić skórę, czy może cierpimy z powodu przebarwień słonecznych.0

Laser frakcyjny co2

Metoda frakcyjna cieszy się największą popularnością wśród zabiegów terapii laserowej usuwanie zmarszczek. Odróżnia ją przede wszystkim to, że w tym przypadku wierzchnia warstwa skóry nie ulega całkowitemu zniszczeniu. Zamiast tego, tworzą się na jej powierzchni precyzyjnie rozmieszczone strefy. Wiązka energii lasera frakcyjnego co2 kierowana jest tylko do nich i dociera nie tylko do tkanki podskórnej, ale i głębiej, do skóry właściwej. Penetrację można przeprowadzić na dwa sposoby: poprzez podgrzanie tkanki w określonych obszarach, albo robiąc maleńkie otworki.

Zabieg laserem Fraxel Restore

Laser frakcyjny tworzy w skórze mini-otwory, przez co tworzą się na niej mikroskopijne oparzenia. To pobudza skórę do regeneracji, a gdy oparzenia goją się, odbudowana zostaje właściwa struktura tkanki łącznej. Regeneracja postępuje szybko, ponieważ rany są niewielkie i dotyczą niewielkiej powierzchni. Rezultatem całego procesu jest większe napięcie skóry. Koszty takiej kuracji zaczynają się od około 800 zł. Najlepsze efekty daje seria 3 zabiegów, co 2-4 tygodnie.

Przebieg zabiegu laserowego usuwania zmarszczek

Najpierw skóra zostaje nawilżona specjalną maścią oraz żelem, którego zadaniem jest ułatwienie „poślizgu” głowicy lasera w miejscach poddawanych kuracji. Gdy wiązka energii będzie tworzyć mikrouszkodzenia w skórze, odczuwalny będzie pewien dyskomfort, a bezpośrednio po zabiegu skóra będzie zaczerwieniona i przekrwiona. W niektórych przypadkach można zaobserwować też lekki obrzęk. Cały zabieg, począwszy od przygotowań zajmuje około 45 minut. Wszystkie skutki uboczne znikają po maksymalnie 3 dniach i naskórek zacznie się złuszczać.

Zabiegi mogą być przeprowadzane na szyi, dłoniach, twarzy, dekolcie, ramionach i brzuchu, zarówno u kobiet oraz mężczyzn.

Główną zaletą zabiegu laserowego jest to, że pobudza on skórę do samodzielnej, naturalnej regeneracji. Energia jest stymulantem, który powoduje odbudowę elastyny i włókien kolagenowych. Choć pierwsze efekty widoczne są już po kilku dniach, ich pełnię można zaobserwować po około 2-3 miesiącach. Trzeba również pamiętać, że po wyjściu od specjalisty skóra twarzy będzie zaczerwieniona i lekko obrzęknięta, dobrze jest więc zarezerwować sobie 2-3 dni wolnego na okres rekonwalescencyjny, by potem móc powrócić do codziennych zajęć.

Dorota Kozicka

Recent Posts

Zmarszczki marionetki – przyczyny, leczenie i zapobieganie

Zmarszczki marionetki są częstą i naturalną oznaką starzenia, która pojawia się wokół ust i podbródka.…

2 lata ago

Kurze łapki – Jak zapobiegać i leczyć

Oczy odgrywają ważną rolę w prawie każdym wyrazie twarzy używanym do komunikacji. Nadmierne używanie mięśni…

3 lata ago

Masaż twarzy – Techniki i efekty

Zabieg masażu twarzy z pewnością każdemu może pomóc zrelaksować się po bardzo pracowitym tygodniu. Masaż…

3 lata ago

Zmarszczki palacza – Czym są i jak leczyć

Zmarszczki palacza to pionowe linie od górnych części ust do nosa. Również osoby niepalące mogą…

3 lata ago

Dieta przeciwzmarszczkowa dla pięknej skóry

Dieta przeciwzmarszczkowa to nic innego jak zapewnienie organizmowi odpowiednich składników odżywczych, które będą chronić skórę…

4 lata ago

Wypełnienie doliny łez – Na czym polega?

Obszar pod oczami jest powszechnie występującym problemem pielęgnacyjnym. Widoczne zmiany w tym obszarze są często…

4 lata ago