Categories: Zabiegi kosmetyczne

Olejek arganowy na zmarszczki i oznaki starzenia

Olejek arganowy to jeden z najbardziej cenionych naturalnych kosmetyków przeciwzmarszczkowych

Olejek arganowy na zmarszczki i inne widoczne efekty procesów starzenia stosuje się już od tysięcy lat. Stosunkowo niedawno jednak, zainteresowano się nim w nieco szerszym kontekście. Stał się on niezwykle popularny w wielu miejscach na świecie i stanowi obecnie podstawę wielu formuł kosmetycznych. Olejek arganowy na zmarszczki można stosować w zupełnie czystej postaci lub w zestawieniu z innymi produktami naturalnymi. Poznajmy najważniejsze fakty na temat jego działania w tym zakresie.

Drzewo arganowe, naturalnie występujące wyłącznie w Maroku, znane jest już od tysięcy lat, ale ostatnio istotnie zyskuje na popularności. Jego niezwykle wysoka wartość nie pochodzi z owoców, ale zawdzięcza olejowi, który jest ekstrahowany z nasion. Olejek arganowy jest sekretem niezwykle młodzieńczej skóry marokańskich mężczyzn i kobiet, którzy stosują go jako naturalne rozwiązanie na opóźnienie procesów starzenia się. Olejek arganowy jest produktem zupełnie naturalnym, który jest bogatym zasobem kwasów tłuszczowych oleinowych i linolowych, które są znane m.in. z właściwości przeciwtrądzikowych. Kwas linolowy ma przeciwzapalne właściwości nawilżające, a kwas oleinowy zwiększa przepuszczalność skóry, pomagając innym produktom pielęgnacyjnym lepiej działać na skórę.

Starzenie się skóry

Wraz z wiekiem nasze ciało, w tym nasza skóra, przechodzi duże zmiany i staje się bardziej podatne na obrażenia. Ze względu na naturalny proces starzenia się, nasza skóra traci istotne składniki, takie jak tłuszcz, elastyna i kolagen, co często powoduje sflaczały pomarszczony wygląd. Chociaż z czasem pojawiło się wiele produktów, które twierdzą, że mają cudowne właściwości przeciwstarzeniowe, wszystkie przyniosły rozczarowujące wyniki. Starzenie się nie jest czymś, co można powstrzymać, ale nie oznacza to, że nie można zrobić nic, by wyglądać młodziej. Coraz częściej stosowany olejek arganowy na zmarszczki jest niemal jedynym produktem, który przetrwał próbę czasu, a także ma naukowe poparcie w zakresie jego właściwości przeciwstarzeniowych. Więcej informacji na ten temat można uzyskać w artykule: http://kosmetykinaturalne.edu.pl/polecane-produkty/11-cudownych-korzysci-olejku-arganowego/

Nasza skóra składa się z warstwowych warstw komórek nabłonkowych, które są okresowo usuwane co ok. 28 dni. W tym procesie komórki o niższej jakości mogą zastąpić starsze komórki skóry z powodu niewłaściwej pielęgnacji, a słabo nawodniona skóra może zastąpić starsze komórki. Komórki naszej skóry wymagają pożywienia, nawodnienia i niezbędnego pożywienia dla prawidłowego wzrostu i utrzymania. Stosując olejek arganowy na zmarszczki idealnie zaspakajamy te potrzeby.

Olejek arganowy na zmarszczki i procesy starzenia

Przez setki lat olej arganowy był powszechnie używany ze względu na swoje właściwości przeciwstarzeniowe, nawilżające, bakteriobójcze i grzybobójcze. Olejek arganowy jest przede wszystkim bogaty w witaminę E, kwas oleinowy i kwas linolowy, które są niezbędnymi składnikami odżywczymi dla utrzymania elastyczności skóry. Poniżej znajdują się tylko niektóre z głównych składników, ale i właściwości oleju arganowego, które są sekretem jego mocy przeciwstarzeniowej.

  1. Witamina E

Udowodniono naukowo, że witamina E jest wysoce skutecznym antyoksydantem, który chroni i naprawia skórę. Przeciwutleniacze równoważą efekt utleniania wolnych rodników. Wolne rodniki to cząsteczki powodujące zniszczenie kolagenu, co powoduje suchość skóry, drobne linie i zmarszczki. Przeciwutleniacze neutralizują te wolne rodniki, hamując w ten sposób wszelkie potencjalne uszkodzenia komórek. Chociaż witamina E jest bardzo silnym przeciwutleniaczem, organizm ludzki nie jest w stanie samodzielnie jej wytworzyć. Aby uzyskać witaminę E, której skóra potrzebuje, aby zachować młodzieńczy wygląd, potrzeba zasobów z zewnątrz, aby uzyskać niezbędną ilość tego cennego składnika odżywczego. Stosowany zewnętrznie, trokoferol z witaminy E pomaga zwiększyć produkcję komórek, jednocześnie promując zdrową skórę i włosy. Dlatego firmy i marki kosmetyczne, takie jak Natura Siberica, włączają je do swoich wysokiej jakości produktów przeciwstarzeniowych, do codziennej pielęgnacji włosów i skóry.

  1. Kwas oleinowy

Kwas oleinowy jest składnikiem niezliczonych produktów do pielęgnacji skóry ze względu na doskonały potencjał nawilżający. Przynosi liczne korzyści skórze, utrzymując ją miękką, elastyczną i jasną. Olej arganowy, bogaty w kwas oleinowy, jest powszechnie stosowany do napędzania wzrostu i tworzenia grubszych, dłuższych i twardszych włosów. Kwas oleinowy w oleju arganowym działa również cudownie, aby nawilżyć suchą, szorstką i starzejącą się skórę, ponieważ łatwo przenika w głębsze warstwy skóry, co powoduje uzupełnienie nawilżenia, które naturalnie traci się wraz z wiekiem. Kwas oleinowy sam w sobie tworzy warstwę bariery, która zapobiega odparowywaniu wilgoci ze skóry bez zatykania porów. Zatem stosując regularnie olejek arganowy na zmarszczki zapewniamy skórze bardzo przydatną ochronę, dzięki obecności kwasu oleinowego.

  1. Kwas linolowy

Olej arganowy zawdzięcza swoją niesamowitą zdolność nawilżania kwasowi linolowemu. Kwas linolowy znany również jako witamina F jest kolejnym niezwykle silnym środkiem naturalnym, który doskonale odżywia skórę, jednocześnie nawilżając ją, nadając skórze pulchny i ​​giętki wygląd. Wzmacnia i osłania barierę skóry, chroniąc ją przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym i wszelkimi zanieczyszczeniami powietrza, w tym dymem z pojazdów, fabryk lub papierosów. Promienie UV i toksyczne gazy mogą powodować zwiększone działanie wolnych rodników na skórze, co prowadzi do powstawania zmarszczek i wczesnych oznak starzenia.

Kwas linolowy wspomaga skórę, wzmacniając i wzmacniając jej barierę, dzięki czemu skutecznie nawilża, zapewniając, że substancje drażniące pozostają na zewnątrz. Oprócz tego miejscowe codzienne stosowanie kwasu linolowego może znacznie zminimalizować wszelkie epizody wyprysków trądzikowych. Jak wiadomo, trądzik może prowadzić do stanu zapalnego i blizn, co w konsekwencji powoduje utratę kolagenu i elastyny w skórze właściwej. Kolagen jest tym, co nadaje skórze pulchny, zdrowy, młodzieńczy wygląd, a im więcej go masz, tym młodszy jest Twój wygląd. Podsumowując, kwas linolowy zapobiega tej degradacji i wczesnej utracie kolagenu ze skóry, zapobiegając jakiemukolwiek zapaleniu od trądziku na samym początku.

  1. Nawilżająca skóra bez efektu komedogennego

Wbrew powszechnemu przekonaniu, że skóra tłusta jest przyczyną wyprysków trądzikowych, prawda jest taka, że ​​sebum jest niezbędne dla skóry. Jednak zanieczyszczenia i bakterie zatykają pory w połączeniu z łojem, co może powodować powstawanie trądziku. Olejek arganowy o właściwościach przeciwtrądzikowych, bakteriobójczych i nawilżających doskonale nadaje się do uzyskania nieskazitelnie nawilżonej, wolnej od trądziku skóry bez skutków ubocznych, spowodowanych wysuszeniem uszkodzonej skóry z produktów przeciwtrądzikowych.

  1. Elastyczność skóry

Badanie oceniające wpływ stosowania olejku arganowego jako części codziennej rutyny pielęgnacji skóry wykazało znaczny wzrost ogólnej elastyczności. Ten bogaty w witaminę E olejek o właściwościach antyoksydacyjnych ma zdolność uzupełniania skóry elastyną w celu zwiększenia elastyczności skóry, dzięki czemu wygląda bardziej pulchnie i młodo. Zapobiega utracie elastyny ​​i kolagenu wraz z wiekiem, jednocześnie uzupełniając skórę nowszym kolagenem i elastyną przez ciągłe zachęcanie do przebudowy warstwy skórnej.

  1. Uwodnienie

Polecany olejek arganowy na zmarszczki składa się głównie z nienasyconych kwasów tłuszczowych, które tworzą barierę samą w sobie, jednocześnie wzmacniając normalną ochronę skóry. Ta ochronna cecha oleju arganowego nadaje skórze świeży wygląd, ponieważ blokuje wodę, dzięki jej niezwykłej zdolności nawilżania skóry. Regularne stosowanie oleju arganowego sprawi, że Twoja skóra nabierze blasku, zwiększając zawartość wilgoci w skórze i zmniejszając nieuniknioną jej utratę z naskórka wraz z wiekiem.

  1. Zapobieganie chorobom skóry

Dzięki właściwościom bakteriobójczym i grzybobójczym olej arganowy utrzymuje skórę wolną od typowych i irytujących chorób skóry, takich jak trądzik i wyprysk. Trądzik i wyprysk mogą uszkodzić skórę poprzez zapalenie prowadzące do utraty kolagenu i elastyny, które są niezbędnymi składnikami dla utrzymania młodzieńczej skóry.

  1. Przeciw zmarszczkom

Kiedy olejek arganowy jest stosowany jako miejscowa aplikacja na twarz, jego zdolność przeciwutleniająca pomoże twojej skórze chronić się przed stresem oksydacyjnym i uszkodzeniami. Mogą być one spowodowane przez narażenie na zanieczyszczenie środowiska, toksyczne gazy i promieniowanie UV. Tokoferole zawarte w witaminie E i kwasy tłuszczowe obecne w oleju walczą z wolnymi rodnikami, poprawiając ogólną elastyczność skóry i wzmacniając jej siłę komórkową. Olejek arganowy nie tylko zapewnia Twojej skórze pełniejszy, jaśniejszy i bardziej miękki wygląd, ale także zapobiega otrzymywaniu niechcianych zmarszczek, bez konieczności przeprowadzania drogich procedur medycznych, takich jak botoks.

  1. Rozstępy

Wraz z wiekiem ciągły wzrost i spadek wagi ciała doprowadzą ostatecznie do rozstępów i niepożądanego cellulitu. Rozstępy i cellulit są również nieustannym zmartwieniem dla ludzi w miarę starzenia się. Olej arganowy może być korzystny dla osób z rozstępami, zapobiegając powstawaniu nowych śladów, a jednocześnie zmniejszając widoczność obecnych już rozstępów. Osiąga ten wyczyn po prostu poprawiając ogólną elastyczność skóry. Codzienne stosowanie z masażem przy użyciu oleju arganowego w różnych miejscach ciała, w których występują rozstępy, znacznie zmniejszy wygląd rozstępów.

Wnioski na temat olejku arganowego

Ze względu na niesamowitą zdolność do poprawy wyglądu skóry i ogólnej jakości, olejek arganowy jest coraz częściej dodawany do wielu produktów kosmetycznych. Olej arganowy jest dość trudny do ekstrakcji, bez dostępnego sprzętu, który zostałby zaprojektowany do ekstrakcji materiału siewnego za pomocą maszyn, dlatego wymaga pracy ręcznej. Ze względu na jego endemiczny charakter w Maroku i trudność w jego pozyskaniu, jest to kosztowny produkt kosmetyczny, a zatem na rynku można zobaczyć wiele podrobionych produktów, które twierdzą, że są czystym olejem arganowym. Olejek arganowy najlepiej stosować samodzielnie, bez połączenia z innymi chemikaliami. Wiele produktów do pielęgnacji skóry szeroko reklamowało olej arganowy jako składnik swoich produktów. Produkty te są jednak najczęściej nierealistycznie drogie z bardzo rozczarowującymi wynikami dla konsumentów. Jednak, prawda jest taka, że ​​olejek arganowy na zmarszczki i inne problemy skóry powinien być najlepiej stosowany sam, bez integrowania go z innymi kremami lub tonerami.

Może być stosowany w 100% czystej postaci jako środek nawilżający, codzienny środek nawilżający, a także jako lek na trądzik. Możesz łatwo dostać taki produkt i dodać go do codziennej pielęgnacji skóry. Wiele firm twierdziło, że dostarcza czysty olej arganowy, ale większość z nich zawiera bardzo małe stężenie oleju arganowego zmieszanego z jakimś typowym olejem roślinnym, np. słonecznikowym. Jeśli szukasz czystego oleju arganowego, aby odmłodzić skórę o młodym wyglądzie, warto dobrze poszukać.

Dorota Kozicka

Recent Posts

Zmarszczki marionetki – przyczyny, leczenie i zapobieganie

Zmarszczki marionetki są częstą i naturalną oznaką starzenia, która pojawia się wokół ust i podbródka.…

2 lata ago

Kurze łapki – Jak zapobiegać i leczyć

Oczy odgrywają ważną rolę w prawie każdym wyrazie twarzy używanym do komunikacji. Nadmierne używanie mięśni…

3 lata ago

Masaż twarzy – Techniki i efekty

Zabieg masażu twarzy z pewnością każdemu może pomóc zrelaksować się po bardzo pracowitym tygodniu. Masaż…

3 lata ago

Zmarszczki palacza – Czym są i jak leczyć

Zmarszczki palacza to pionowe linie od górnych części ust do nosa. Również osoby niepalące mogą…

3 lata ago

Dieta przeciwzmarszczkowa dla pięknej skóry

Dieta przeciwzmarszczkowa to nic innego jak zapewnienie organizmowi odpowiednich składników odżywczych, które będą chronić skórę…

4 lata ago

Wypełnienie doliny łez – Na czym polega?

Obszar pod oczami jest powszechnie występującym problemem pielęgnacyjnym. Widoczne zmiany w tym obszarze są często…

4 lata ago