Składniki kosmetyczne

Zielona herbata na zmarszczki i oznaki starzenia

Zielona herbata to jeden z najbardziej popularnych składników naturalnych kosmetyków przeciwzmarszczkowych

Czy zastanawiałeś się kiedyś, czy w przyrodzie jest jakiś magiczny składnik, który może w pewnym stopniu odwrócić proces starzenia? Czy zmarszczki i inne oznaki starzenia się można pokonać za pomocą domowych sposobów pielęgnacyjnych i leczniczych? Próbując wrócić do młodzieńczego wyglądu z wcześniejszych lat, sięgasz po rozmaite produkty, aby ukryć te drobne linie mimiczne? Może warto spróbować jak działa zielona herbata na zmarszczki i inne problemy?

Więc co można zrobić? Czy nie możemy skutecznie walczyć ze starzeniem się i zachować młodzieńczy wygląd? Czy nie ma na to lekarstwa? Cóż, jest jeden. Tym produktem jest zielona herbata. Chcesz wiedzieć więcej na temat procesu starzenia się i jak możesz go spowolnić, używając zielonej herbaty? Oto wszystko, co musisz wiedzieć o zielonej herbacie i jej wykorzystaniu w tym zakresie. Koniecznie czytaj dalej!

Dlaczego Japończycy żyją tak długo?

Japończycy są dobrze znani m.in. z tego, że mają najdłuższy okres życia na świecie, mając największy procent osiemdziesięciolatków w społeczeństwie. Powiedziawszy to, zdarza się, że jest czymś więcej niż tylko zbiegiem okoliczności, aby wiedzieć, że Japonia zajmuje również pierwsze miejsce w najwyższym spożyciu zielonej herbaty.

Jak się starzejemy?

Według teorii wolnych rodników starzenie się jest konsekwencją reakcji chemicznych zachodzących w komórkach. W ramach tych reakcji powstają toksyny, a mianowicie wolne rodniki. To jest powód, dla którego człowiek się starzeje. Te radykalne cząsteczki uszkadzają zdrowe komórki, pozbawiając je tlenu i obniżając m.in. poziom kolagenu w skórze, który odgrywa istotną rolę w utrzymaniu elastyczności i blasku.

Im większa liczba tych szkodliwych wolnych rodników, tym dana osoba wygląda starzej. Element ten decyduje również w znacznym stopniu o tym, jak szybko człowiek się starzeje, a także kiedy umrze. Liczba wolnych rodników zwiększa się również z powodu różnych czynników, takich jak promienie UV, zła dieta, palenie tytoniu, spożywanie alkoholu, narkotyków i innych takich wyborów i niehigienicznego stylu życia.

Zielona herbata na zmarszczki i w ochronie przed starzeniem

Zielona herbata to jeden z podstawowych składników wykorzystywanych do walki z procesami starzenia. Można go znaleźć w wielu różnych suplementach diety i kosmetykach pielęgnacyjnych. Zielona herbata na zmarszczki i inne problemy związane z wiekiem może okazać się bowiem skutecznym remedium wspomagającym leczenie i ochronę organizmu. Poniżej wskazujemy na najważniejsze jej sposoby wykorzystania.

1. Starzenie komórkowe

Chińskie badania wykazały, że mężczyźni spożywający zieloną herbatę starzeli się znacznie wolniej niż mężczyźni, którzy jej nie stosowali. Naukowcy uważają, że przeciwutleniacze w zielonej herbacie są przyczyną tego zjawiska.

2. Chroń swoje kolana

Zielona herbata składa się z silnych flawonoidów, które przyczyniają się do utrzymania zdrowych i młodzieńczych kolan. Pomagają również zmniejszyć zniszczenie chrząstki i kolagenu w stawach objętych artretyzmem. Pomaga to zapobiegać zarówno reumatoidalnemu zapaleniu stawów, jak i zapaleniu kości oraz stawów.

3. Twoja skóra

Zielona herbata, jako doskonały przeciwutleniacz, może oczyścić skórę i uczynić ją promienną. Po prostu wrzuć bawełnianą kulkę do pozostałej zielonej herbaty w filiżance i nanieś ją na skórę. Zielona herbata na zmarszczki działa zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz.

4. Sposób na cellulit

Wiadomo, że zielona herbata jest nie tylko składnikiem wielu preparatów przeciwzmarszczkowych, ale także suplementów diety na cellulit. Działa ona również wspierająco w zakresie oczyszczania organizmu i wzmagania metabolizmu. Więcej na ten temat można przeczytać na stronie cellulitis.info.pl.

Co można zrobić, aby spowolnić proces starzenia się?

Podobno zielona herbata ma najwyższe stężenie katechin i polifenoli. Mówiąc prościej, są to pewnego rodzaju przeciwutleniacze, które pomagają niszczyć wolne rodniki, aby zachować żywy i młodzieńczy wygląd.

Zielona herbata zawiera wysoki poziom oligomerycznych proantocyjanidyn – OPC – jednych z najsilniejszych przeciwutleniaczy. Udowodniono, że spowalniają one przedwczesne pojawienie się oznaków starzenia, jeśli są stosowane wewnętrznie. Nie wiadomo jeszcze, czy wydajność jest taka sama, gdy zielona herbata jest nakładana zewnętrznie na skórę. Ale uważa się, że tak.

Czy kiedykolwiek stosowałeś zieloną herbatę do starzenia się? Czy znasz inne właściwości przeciwstarzeniowe zielonej herbaty? Podziel się z nami w sekcji komentarzy poniżej!

Dorota Kozicka

Share
Published by
Dorota Kozicka

Recent Posts

Zmarszczki marionetki – przyczyny, leczenie i zapobieganie

Zmarszczki marionetki są częstą i naturalną oznaką starzenia, która pojawia się wokół ust i podbródka.…

2 lata ago

Kurze łapki – Jak zapobiegać i leczyć

Oczy odgrywają ważną rolę w prawie każdym wyrazie twarzy używanym do komunikacji. Nadmierne używanie mięśni…

3 lata ago

Masaż twarzy – Techniki i efekty

Zabieg masażu twarzy z pewnością każdemu może pomóc zrelaksować się po bardzo pracowitym tygodniu. Masaż…

3 lata ago

Zmarszczki palacza – Czym są i jak leczyć

Zmarszczki palacza to pionowe linie od górnych części ust do nosa. Również osoby niepalące mogą…

3 lata ago

Dieta przeciwzmarszczkowa dla pięknej skóry

Dieta przeciwzmarszczkowa to nic innego jak zapewnienie organizmowi odpowiednich składników odżywczych, które będą chronić skórę…

4 lata ago

Wypełnienie doliny łez – Na czym polega?

Obszar pod oczami jest powszechnie występującym problemem pielęgnacyjnym. Widoczne zmiany w tym obszarze są często…

4 lata ago