Zabiegi kosmetyczne

Zmarszczki palacza – Czym są i jak leczyć

Zmarszczki palacza to pionowe linie od górnych części ust do nosa. Również osoby niepalące mogą mieć te linie nad ustami. Z biegiem lat dynamiczne zmarszczki palacza, które są spowodowane paleniem i np. pocałunkami, stają się głębokimi zmarszczkami nad górną wargą.

Gdy twoje usta zaciągają się papierosem, twoja skóra wokół ust nieustannie się porusza. Powoduje to uszkodzenie skóry, co przyspiesza jej starzenie. Dlatego palacze są bardziej podatni na zmarszczki wokół ust niż osoby niepalące. W każdym razie istnieje kilka różnych sposobów na pozbycie się zmarszczek palacza lub przynajmniej ich zmniejszenie.

Jak pozbyć się zmarszczek palacza?

Możliwe jest zredukować zmarszczki palacza i usunąć zmarszczki nad górną wargą za pomocą zabiegów estetycznych pobudzających kolagen z własnej skóry w tym obszarze. Kwas hialuronowy jest jednym z najczęstszych wyborów zmniejszających widoczność pionowych zmarszczek palacza.

Dzięki wstrzyknięciu kwasu hialuronowego w górną wargę poprawi się jakość skóry, a zmarszczki palacza zostaną wypełnione i wypłaszczone. Zastosowanie kwasu hialuronowego zawsze stymuluje odrodzenie włókien kolagenowych, dzięki czemu ta specjalna kuracja może przynieść efekt na dłuższy czas.

Co powoduje zmarszczki wokół ust?

Zmarszczki wokół ust nie zawsze są zmarszczkami palacza. Oczywiście palenie przyczynia się do powstawania zmarszczek wokół warg, ponieważ chemikalia i ciepło z palącego się papierosa przyczyniają się do starzenia się skóry. Tlenek węgla i nikotyna z papierosów uszkadzają elastynę i kolagen, powodując wysuszenie skóry.

Jednak to nie jedyny problem. Palenie powoduje również wypłukiwanie ważnych witamin z organizmu. Niektóre badania wykazały, że poziom witaminy C jest wyższy u osób niepalących. Innymi słowy, palenie papierosów pozbawia organizm witaminy C, która jest niezbędna do ochrony skóry i pomaga w naprawie jej uszkodzeń.

Jaki jest najlepszy sposób leczenia zmarszczek palacza?

Istnieją różne możliwości zwalczania zmarszczek palacza wokół ust. Z niektórych możesz korzystać na co dzień. Na przykład spróbuj dodać więcej witamin do swojej diety przeciwzmarszczkowej. Zawsze bądź nawodniony. Stosuj produkty przeciwzmarszczkowe, aby rewitalizować skórę i utrzymywać ją odpowiednio nawilżoną. W tym zakresie można również stosować produkty naturalne, takie jak olej kokosowy czy olejek rycynowy. Wszystkie te metody pomogą Ci zapobiec przedwczesnemu starzeniu się skóry, ale nie pomogą od razu zredukować istniejących zmarszczek palacza.

Jeśli jednak zależy Ci na natychmiastowych efektach, powinieneś spróbować zabiegu estetycznego, np. zastosowanie kwasu hialuronowego. Jest to substancja naturalnie występująca w naszym organizmie, ale jej zapasy maleją wraz z wiekiem. Brak tej substancji powoduje utratę kolagenu i pojawienie się zmarszczek. Dlatego stosowanie kwasu hialuronowego na skórę wydaje się jednym z najbardziej skutecznych zabiegów.

Skutki uboczne interwencji lekarskich

Zastrzyki mogą powodować rozległy krwiak w miejscu nakłucia. Wielkość krwiaka zależy od zastosowanego leczenia i parametru krzepnięcia krwi pacjenta. Dlatego preparatów rozrzedzających krew (np. aspiryny) nie należy przyjmować na kilka dni przed zabiegiem.

Ponadto nierówności i obrzęki mogą pojawić się w ciągu pierwszych kilku dni, ale zazwyczaj znikną wraz z masowaniem i rozszerzaniem się. Podsumowując, skutki uboczne, które mogą się pojawić, są niczym w porównaniu z korzyściami, jakie można uzyskać dzięki temu leczeniu.

Najważniejsze pytania i odpowiedzi

Poniżej prezentujemy najważniejsze i najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi na temat powstawania i leczenia zmarszczek wokół ust, kojarzonych z nałogiem palenia tytoniu.

Czy zabieg na zmarszczki palacza jest bolesny?

Wypełniacze skórne są często stosowane w celu zmniejszenia zmarszczek wokół ust i ich wygładzenia. Kwas hialuronowy podawany przez wstrzyknięcia jest jedną z najpopularniejszych metod.

Należy pamiętać, że przy odpowiednim podaniu kuracja jest dość bezpieczna, bez skutków ubocznych i nie boli. Poczujesz po prostu lekki nacisk igły do ​​wstrzyknięć, jak przy każdym innym zastrzyku.

Czy kwas hialuronowy na zmarszczki palacza jest najlepszym sposobem leczenia?

Kwas hialuronowy jest jednym z najczęstszych wyborów do leczenia pionowych zmarszczek palacza. To jedno z najpopularniejszych rozwiązań, ponieważ preparaty do wstrzykiwań kwasu hialuronowego stymulują produkcję kolagenu.

Chociaż zabieg ma charakter tymczasowy, dzięki licznym korzyściom przynosi bardziej pomyślne i długotrwałe rezultaty w porównaniu z innymi metodami stosowanymi w tym samym celu.

Czy po zabiegu znikną zmarszczki palacza?

Palenie tytoniu poważnie uszkadza twoją skórę. To jest fakt. Przyczynia się do przedwczesnego starzenia się skóry i pojawiania się zmarszczek. Wypełniacze skóry z kwasem hialuronowym mogą zredukować większość istniejących zmarszczek poprzez natychmiastowe ich wygładzenie.

Co ważniejsze, oprócz ożywienia Twojej skóry, zabieg ten skutecznie spowolni pojawianie się nowych. Im szybciej zaczniesz zwracać uwagę na stan swojej skóry, tym lepiej.

Jak długo trwa zabieg na zmarszczki palacza?

Cały zabieg jest prosty i szybki, bo zajmuje tylko około 10 minut. Z powodu tego krótkiego czasu potrzebnego na załatwienie sprawy, leczenie nazywa się zabiegiem „w porze lunchu”. Oznacza to, że nie musisz przekładać swoich zajęć z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem.
Zaraz po wstrzyknięciu można normalnie kontynuować codzienne czynności. Zaczerwienienia i obrzęki należą do najczęstszych skutków ubocznych, ale nie powinny stanowić problemu.

Jak trwałe są efekty po zabiegu na zmarszczki palacza?

Bardzo szybko po zabiegu można zauważyć pierwsze efekty. Zmiany są subtelne, ale skuteczne. Pamiętaj, że za kilka tygodni zauważysz również poprawę. Podczas gdy niektóre wyniki są widoczne od razu, w przypadku niektórych z nich potrzeba czasu, zanim w pełni zaistnieją.

Należy mieć jednak świadomość, że tego typu kuracja przynosi doraźne korzyści. Korzystne efekty mogą trwać od dwóch do czterech lub sześciu miesięcy. Jest to całkowicie indywidualne i zależy od ogólnego stanu skóry.

Czy są jakieś skutki uboczne leczenia zmarszczek palacza?

Ponieważ jest to niechirurgiczny rodzaj leczenia, skutki uboczne są minimalne, a w zasadzie nie występują. Jednak niektóre z nich mogą się pojawić, takie jak reakcje alergiczne, zasinienie, zaczerwienienie, obrzęk w miejscu wstrzyknięcia.

Czasami, gdy nie są stosowane prawidłowo, wypełniacze mogą powodować drobne guzki pod skórą, które będą wymagały dodatkowych zabiegów. Bardzo rzadko mogą nawet powodować poważniejsze komplikacje. Dlatego niezwykle ważne jest, aby zaufać doświadczonym pracownikom służby zdrowia, którzy wykonują swoją pracę tak, jak należy.

Dorota Kozicka

Recent Posts

Zmarszczki marionetki – przyczyny, leczenie i zapobieganie

Zmarszczki marionetki są częstą i naturalną oznaką starzenia, która pojawia się wokół ust i podbródka.…

2 lata ago

Kurze łapki – Jak zapobiegać i leczyć

Oczy odgrywają ważną rolę w prawie każdym wyrazie twarzy używanym do komunikacji. Nadmierne używanie mięśni…

3 lata ago

Masaż twarzy – Techniki i efekty

Zabieg masażu twarzy z pewnością każdemu może pomóc zrelaksować się po bardzo pracowitym tygodniu. Masaż…

3 lata ago

Dieta przeciwzmarszczkowa dla pięknej skóry

Dieta przeciwzmarszczkowa to nic innego jak zapewnienie organizmowi odpowiednich składników odżywczych, które będą chronić skórę…

4 lata ago

Wypełnienie doliny łez – Na czym polega?

Obszar pod oczami jest powszechnie występującym problemem pielęgnacyjnym. Widoczne zmiany w tym obszarze są często…

4 lata ago

Kawa a starzenie skóry

Jak wiadomo bardzo różne czynniki wpływają na starzenie się skóry, w tym stres i zanieczyszczenia…

4 lata ago